Natankujte raz dva

Určite ste už neraz zažili situáciu, že ste sa nesmierne ponáhľali, no vaše auto potrebovalo natankovať palivo. Zastavili ste na čerpacej stanici, no pri pokladni vidíte rad až po dvere. Táto situácia sa už dnes dá veľmi jednoducho vyriešiť. Za palivo totiž môžete zaplatiť aj prostredníctvom mobilnej  aplikácie Masterpass.

stanice
 
Túto službu môžete v súčasnosti využívať na čerpacích staniciach SHELL. V prvom rade potrebujete smartphone, čo je však viac než logické. Na začiatok si musíte nainštalovať aplikáciu Masterpass. Aby vám fungovala, musíte ju taktiež spustiť. Nie je to nič komplikované. Všetky potrebné kroky nájdete priamo v nej. Následným krokom je aktivácia funkcie s názvom „platba“. Mnohí ľudia na túto drobnosť zabudnú a potom nechápu prečo nemôžu na benzínke zaplatiť. Pred tým, ako budete môcť aplikáciu využívať naplno, ešte zaregistrujte svoju platobnú kartu, alebo vernostnú kartu Shell ClubSmart priamo na čerpacej stanici. V inom prípade, by sa vám pri platbe cez aplikáciu nepripisovali vernostné body, za ktoré si môžete uplatňovať rôzne zľavy, alebo nakupovať tovar. Posledným krokom je takzvaná overovacia transakcia. Stačí ak si na benzínovej stanici zakúpite tovar za pár centov. Takto sa v podstate spárujú všetky karty (platobná a vernostná) s aplikáciou.

auto
 
Samotné platenie za natankované palivo prebieha nasledovne. Pred tým, ako natankujete, načítate QR kód. Ten nájdete na príslušnom stojane. Následne natankujete toľko, koľko potrebujete. V aplikácii zadáte sumu, ktorú uvidíte na displeji na stojane a taktiež číslo stojana. Transakciu potvrdíte tak, že kliknete na tlačidlo „autorizácia“. Pred tým ako z čerpacej stanice odídete, ešte počkajte, kým vaša platba prejde. Zaberie to len niekoľko sekúnd. Samozrejme za predpokladu, že máte dobré internetové pripojenie. Ak sa vám na displeji vášho telefónu, alebo tabletu ukáže informácia o schválení transakcie, môžete pokračovať vo svojej ceste.