Hlavné je nezhrešiť a vydržať až do konca

Ak ste sa dali na ketodiet, respektíve, ak nad takouto diétou premýšľate, mali by ste vedieť niekoľko extrémne dôležitých informácií. Tento druh diéty totiž nepozná kompromisy. Prísny režim, výdrž a poctivý prístup, to sú kľúče k vášmu úspechu. Taktiež je potrebné, aby ste vedeli odhaliť aj tie najviac schované sacharidy  v potravinách.Žena drží v rukách koláčiky s bielou polevou a čokoládou
 
Jedna zmrzlina neuškodí
 
Ani gram sacharidov! to je prvé pravidlo, ktoré nesmiete za žiadnych okolností porušiť. Platí to najmä v prvej fáze diéty, kedy musíte konzumovať naozaj len proteínové jedlá a niektoré druhy zeleniny. Aj jeden kopček zmrzliny, dokonca dve olízania, môžu všetko absolútne pokaziť. Preto neriskujte a odolajte každému, čo i len tomu najmenšiemu, pokušeniu vo forme sacharidov, teda cukru.
 
Sacharidy na vás číhajú takmer všade
 
Aby ste nezhrešili, musíte sa naučiť odhaliť každý sacharid v potrave. Cukor sa totiž nachádza takmer v každej potravine. Čo také jablko? Ste presvedčení, že je zdravé, a preto môžete toto ovocie počas ketónovej diéty jesť pravidelne ? pravda je presne na opačnej strane! Jablko a takmer všetko ostatné ovocie patrí medzi sacharidové bomby!
Chlieb, mlieko, syr, jogurt. Aj v týchto potravinách sacharidy nájdeme. Tak napríklad sto mililitrom mlieka, obsahuje takmer päť gramov sacharidov. počas diéty teda nesmiete konzumovať žiadne mliečne výrobky  ani potraviny a pokrmy, ktoré obsahujú múku.Žena si leje mlieko do bielej šálky
 
Umelé sladidlá sú povolené
 
Podstatou ketónovej diéty je, že energiu nebudete získavať s cukrov, ale z tukov, ktoré sa začnú vo vašom tele štiepiť. Energia, by vám teda chýbať nemala, no niekedy svoje urobí aj ten strašný pocit, že do úst nemôžete vložiť nič sladké. Máme pre vás dobrú správu, sladké vody alebo sladkosti s umelými sladidlami si dopriať môžete, no v minimálnom množstve. Nezabudnite pozorne čítať zloženie, pretože v danom výrobku môžu byť sacharidy schované inde.

About the Author

You may also like these