Ako ušetriť v supermarketoch?

Nakupovanie potravín v supermarketoch sa môže občas stať ťažkým bojom so sebou samým. Keď totižto vstúpime do obchodu, z každej strany na nás číhajú mnohé lákadlá a často krát sa nevieme ovládnuť a potom síce odchádzame domov s preplnením košíkom, ale bohužiaľ, oveľa ľahšou peňaženkou. Pozorne si preto odsledujte, čo sa vo vašej domácnosti najviac míňa a teda aj skutočne oplatí kupovať.

těstoviny

Nepreháňajte to

  • Asi najdôležitejším a najbežnejším pravidlom v nakupovaní potravín, by sa malo stať to, aby ste sa zamerali na základné a najbežnejšie potraviny. Prvoradé je predsa mať doma dôležité veci, až v druhom rade pozerajte na pochúťky a veci, bez ktorých môžete prežiť. Vždy pred tým ako idete nakupovať si teda spravte zoznam a toho sa držte. Ak potom výhodne nakúpite a neminiete celú sumu, ktorú ste plánovali, potešte sa niečím, čo máte radi. Vždy pred nákupom si však skontrolujte, či dané potraviny skutočne potrebujete a nemáte ich ešte nikde zapatrošené. Došlo by tak iba k zbytočnému plytvaniu a s ním spojenému aj nasledovnému vyhadzovaniu peňazí.

Ako zistiť čo sa viac oplatí?

  • Vaše obľúbené sušienky sú v akcii, ale veľa nich sú vaše druhé najobľúbenejšie sušienky, ktoré síce nie sú v akcii a stoja viac, ale ich balenie je oveľa väčšie. Dávajte si pozor na zľavy, pretože vo väčšine prípadov ide o podvody, alebo najrôznejšie skryté podmienky pod ktorými danú zľavu dostanete. Preto najlepším spôsobom ako predísť tomu, aby vás okradli o vaše poctivo zarobené peniaze je, sledovať jednotkovú cenu. To je tá, ktorá je malinkými nevýraznými písmenkami, aby bola ľahko prehliadnuteľná aj napriek tomu, že je najdôležitejšia. Podľa tejto zistíte, či kúpou daného produktu naozaj ušetríte, alebo prerobíte.

ovoce
Poznáte pravidlo výšky očí?

  • Trh je plný psychologických ťahov a trikov, ktoré im pomáhajú čo najviac na nás zarobiť. Patria sem výrazné farby, pomalá hudba v obchodoch, aby ste sa dlhšie zdržali, ale aj potraviny vo výške očí, ktoré sú väčšinou najviac predražené, ale kúpite ich, pretože vám ako prvé „padnú do oka“. Dajte si na to pozor a možno vám to pomôže pekne ušetriť.

About the Author

You may also like these

No Related Post