Ako si správne vybrať elektrickú kolobežku?

Využitie
Pred kúpou je dôležité ujasniť si niektoré veci.Prvou z nich je, ako často a akým spôsobom budeme kolobežku využívať. Ak chcete využívať kolobežku iba občas, postačí nám aj jednoduchší model. Pokiaľ máme záujem chodiť s kolobežkou na horskú turistiku, siahnuť treba po kolobežke s dlhšou výdržou batérie, vyrobenou z  pevnejších materiálov a s odolnejšími gumami.elektrická koloběžka.png
 
Cena
Tento bod samozrejme súvisí s účelom, pre ktorý kolobežku kupujeme. Modely nižšej cenovej, pre občasné rekreačné využite sa pohybujú od 150 do 300 ‎€. Na denné využívanie kolobežky na dopravu do práce, školy sú určené modely s cenovým intervalom od 400 €. Pre náročnejších používateľov, ktorý potrebujú kolobežku nadpriemernou nosnosťou, alebo kolobežku do hôr a náročných podmienok cena presahuje 1000 €.
 
Motor
Dôležitým bodom pri výbere je motor kolobežky. Výkon motoru sa pohybuje okolo 300-500 W. Ovplyvňuje akceleráciu ale aj celkový pôžitok z jazdy. Vyšší výkon by mali vyhľadať používatelia ktorý majú väčšiu hmotnosť, alebo tí ktorí jazdia do strmších kopcov.
 
Dojazd
Ďalšia priorita z hľadiska parametrov kolobežky je dojazd. Súvisí s kapacitou batérie. Je udávaný v minútach alebo v kilometroch, pohybuje sa od 30-40 km na jedno nabitie. Batéria s nabíja cca 5-6 hodín a pri prvých nabitiach je potrebné nabiť ju na 100% a vybiť následne vybiť ju celú aby sa zachovala kapacita batérie. Najväčší dojazd majú samozrejme kolobežky s najkvalitnejšou batériou ale aj najvyššou cenou.e-scooter.jpg
 
Ak už sme si kolobežku vybrali, netreba zabudnúť na správne ochranné prvky ako prilba, chrániče a reflexné prvky. Elektrokolobežky sú v súčasnosti veľkým trendom, či už ako dopravný prostriedok alebo druh zábavy. Predpokladá sa, že čoskoro sa stanú bežnou súčasťou dopravy tak ako elektormobily, pretože sú praktické a hlavne aj ekologické.

About the Author

You may also like these